вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety z drewna w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy urok oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie warto poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od dokładnego i dokładnego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy wynik finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz dekoracji płotów z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Jak konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten model płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji zatem dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий